Unimed Ana Sayfası
Hasta Liftleri Liko Hill-Rom > MOBİL LİFTLER >
 

LIKO GOLVO HASTA LİFTİ

Golvo birçok hasta kaldırma ve taşıma durumlarında kullanılabilir. Örneğin; yatak ile tekerlekli sandalye arasında gidip gelirken, tuvalete gidip gelirken, yerden kalkarken, hastaları tartarken ve yatay taşırken gibi. Boyunun yüksek olması nedeni ile Golvo ile hasta rahatlıkla tuvalette ayakta durabilir. Ayrıca, yürüme egzersizinde kullanılmak üzere ekstra uzun kolçaklar mevcuttur.

Golvo’nun paralel ve simetrik bir tabanı vardır. Ayakların arası kolay açıldığı için yatağa yaklaştırılabilir ve manevra yaptırmak kolaydır.

Golvo, elektrikle çalışan bir lifttir. Hem kolların indirilmesi ve kaldırılması hem de ayaklarının genişleyip daralması elektrik motor ile gerçekleştirilir. Hastanın ve kullanıcının güvenliğini sağlamak amacıyla Golvo’da hem mekanik hem de elektrik ile çalışan indirme sistemi vardır. Kolçaklar kullanılmadığında aşağı doğru serbest bırakılabilir. Golvo; tasarım bakımından “düşük taban” modeli ile ekstra alçak bir taban seçeneği sunar. Bu model yerden sadece 58-110 mm yüksekte olan yatakların altına kolayca girebilir.

Taşıma kapasitesi: 200 kg
Ağırlığı: 43 kg

Kullanımı alanları:

1. Rehabilitasyonda:

“Liko masterVest” veya “Liko Lift pants” ile kullanıldığında emniyetli bir şekilde yürüme egzersizi yapılabilir. Ayrıca, kolçaklar vasıtasıyla kollar da desteklenir ve hastanın kendini güvende hissetmesi sağlanır. “MasterVest”, tuvalete giderken de kullanılabilir.


2. Yerden kaldırmada:

Ayakların paralel olarak geniş açılmasıyla büyük bir alan oluşur. Liko’nun “original high-back sling” (orijinal sırtı yüksek askısı) hastaya en uygun taşıma desteği sunar.


3. Tartı amaçlı:

Hastalar dijital tartı aparatı ile kolayca ve emniyetli bir şekilde tartılabilirler.

4. Yataktan kaldırmada:

Golvo’nun ayakları birbirlerine paralel olacak şekilde açılıp daraltılabilir. Örneğin, resimde görüldüğü gibi yataktan ayaklara dik açıda gelecek şekilde kaldırıldığında bile hasta tekerlekli sandalyesinde doğru oturma pozisyonunda tekerlekler arasına rahatlıkla sığdırılabilir.5. Tuvalet için kullanım:

Hastayı tuvalete götürmek için hastanın durumuna göre çeşitli askılar seçilebilir. Örneğin; “Liko orijinal sling” (Model 10) ile hasta tuvalete kolaylıkla Golvo ile transfer edilebilir.

Vücudunun üst kısmını kullanabilen hastalar ise “Liko Hygiene” askısı ile tuvalete taşınabilirler. Bu askının alt tarafındaki geniş açıklık hastanın soyunmasını kolaylaştırır.

Golvo’nun yüksek kaldırma boyu hastayı ayakta tutmaya imkân verir. Bu pozisyon hastanın tuvalette giyinmesine ve soyunmasına olanak sağlar. Ayakta kolaylıkla durabilen hastalar Golvo ile “Liko MasterVest” veya “Hygiene Vest” askıları ile kolayca kaldırılabilirler.6. Banyo için kullanım:

Banyo ve duş için ıslak olduğunda bile cilt üzerinde rahatsızlık vermeyen, dayanıklı, emici olmayan plastik kaplı ağ kumaştan çeşitli modeller vardır. Plastik kaplı ağ askılar banyo yapmak ve duş almak için idealdir.

7. Yatay kaldırmada kullanım:

LikoStretch 600 IC
Hassas hastalar için yatay transfer imkânı sunar. Kayışlar hastanın altından özel bir spatula ile geçirilir. Böylece hastanın döndürülmesine gerek kalmaz. “Liko kayış kilit” sistemi ile hasta bir pozisyonda tutulur. Böylece, taşıma sırasında hastanın pozisyonunu değiştirmeye gerek kalmaz.

Liko OctoStretch
Sedyeye veya sedyeden transferde kullanılabilecek olan OctoStretch ameliyathanelerde ve yoğun bakımda kullanıma uygundur. Değişik özelliklerde çeşitli taşıma askıları mevcuttur.