Unimed Ana Sayfası
Hasta Liftleri Liko Hill-Rom > MOBİL LİFTLER >
 

LIKO M230 HASTA LIFTI

Liko M230 model liftin önemli özellikleri şöyledir:

  • 3 kademeli yükseklik ayarı mevcuttur. Yüksekliğinin ayarlanabilmesi sayesinde hastayı yerden veya yüksek bir yataktan kaldırmak için kullanılabilir. 
  • Tekerlekler farklı zeminlerde kolayca döner ve cihazın yönünü değiştirmek kolaydır. 
  • Güvenlik önlemi olarak hem elektrikli hem de mekanik indirme sistemi mevcuttur. 
  • Ekstra tutamaklar sayesinde (Flexlink) örneğin; hastayı yerden kaldırmada hastanın lifte ulaşmasını kolaylaştırır. 
  • Taban-genişlik ayarları elektriklidir ve ayarlanabilir. 
  • Sadece 38,5 kg olup 200 kg’a kadar hasta taşınabilir.

Liko Uno 200 Hasta Lifti

Vücutlarının üst kısmı stabil olan hastalar Liko Hygiene Vest (Model 40) kullanarak askıda iken bile giyinip soyunabilirler.

Liko Uno 200 Hasta Lifti

Liko HygieneVest (model 50) özellikle kas tonusu zayıf hastaları tuvalete ve tuvaletten kaldırmak için güvenli ve sağlam bir taşıma seçeneği sunmak üzere tasarlanmıştır. Hijyen Yeleği alt vücudun büyük kısmını giyinme ve soyunma için serbest bırakırken; üst gövde etrafında sağlam destekle dik oturma vaziyetini mümkün kılar. Hijyen Yeleği Yüksek Arka Kısımlı Model 55 baş desteğiyle donatılmıştır.

Liko Uno 200 Hasta Lifti

Orijinal Askı/Yumuşak Orijinal Askı Yüksek Arka Kısımlı yarı yaslanmış bir oturma vaziyetini mümkün kılar ve başı desteklediğinden gövde stabilitesi zayıf olan hastalar için idealdir. Yumuşak Orijinal Askı Yüksek Arka Kısımlı özel olarak oturma konumunda rahat baş desteği sağlayacak şekilde hasta uyumunu ve konforunu artırır. Orijinal Askı/Yumuşak Orijinal Askı yere/yerden kaldırmak için ve taşımada çok uygundur.

Liko Uno 200 Hasta Lifti

MasterVest ağırlığını ayakta durur pozisyonda destekleyebilen bir kişiyi kaldırmayı kolaylaştırır. MasterVest ayakta durma, yürüme ve denge eğitimi için mükemmel bir yardımcıdır. Tuvalete ve tuvaletten transfer sırasında alt vücut giyinme ve soyunma için serbesttir.

Liko Uno 200 Hasta Lifti

Ön emniyet kemerine sahiptir ve hasta tarafından takılıp çıkarılabilir. Aksesuar olarak bacak emniyet kayışları sağlanabilir.

Liko Uno 200 Hasta Lifti

Liko Lift Pantolonları hastalara “güvenli ilk adım” seçeneği sunarak hastanın ayakta durmasını ve yürüme eğitimini kolaylaştırır. Lift Pantolonları hareket serbestisi sağlarken vücut ağırlığının yarattığı yükün bir kısmını kaldırır. Bu şekilde hastanın düşme riski olmadan kendiliğinden hareket etmesini mümkün kılarlar.

Ürünlerin kullanımı ile ilgili videolara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.liko.com/int/international/Videos/Video-Archive/Lifting-tofrom-the-toilet/

 
DÖKÜMANLAR
BROŞÜR